Protest w sprawie 16 milionów na Świątynię Opatrzności

Drukuj

Sprzeciwiamy się finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W sobotę 20 grudnia pod sejmem o godzinie 14.00 zaprotestujemy przeciwko polityce prowadzonej pod dyktando kościelnej hierarchii. Polskie państwo jest neutralne światopoglądowo. Na papierze. Chcemy, by stało się takim w rzeczywistości.

Kluby PO i PSL zgłosiły poprawki do budżetu, z których każda oznacza 16 milionów na muzeum, które stanowi integralną całość z budynkiem świątyni (jak stwierdziła izba skarbowa zwalniając z podatku VAT Centrum Opatrzności zarządzające całym kompleksem).

Używanie przez Kościół katolicki i polityków postaci Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego do tego, żeby finansować niezgodnie z polskim prawem budynek o charakterze sakralnym budzi nasz głęboki sprzeciw.

Protest ma charakter obywatelski i nie ma związków z żadną partią polityczną. Jesteśmy zaangażowanymi obywatelami, którzy uważają, że te nieliczne pieniądze jakie wydawane są przez państwo polskie na kulturę powinny być przeznaczone na inny cel, a nie wspomaganie budowy świątyni, której nie chcą sami wierni.

Protest został zgłoszony zgodnie z obowiązującym prawem do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Zgłaszającym i przewodniczącym zgromadzenia jest Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny Liberté!

Czytaj również
 • Sauelios

  Protestujesz, Jażdżewski, przeciwko wydaniu szesnastu baniek, a zaprotestowałbyś przeciwko deficytowi budżetowemu w wysokości czterdziestu siedmiu miliardów złotych? Ależ skąd, bo nie chodzi o kopanie duchownych katolickich po kostkach. „L” to wylęgarnia totalniaków, którzy chodzą w fatałaszkach liberalnych demokratów.

  • eddiepolo

   Mylisz skutek z przyczyną, gościu niedzielny.

   • Sauelios

    A więc w czeciej erpe panuje wolność? Niezły żart.

    • eddiepolo

     A z logiką to u ciebie już kompletna tragedia…

     • Sauelios

      Ach to jest mój problem. No tak, tak. Posłuchaj sobie o Polsce w cieniu WSI: https://www.youtube.com/watch?v=xbuiF6abVQI Polską rządzi kilkuset morderców: https://www.youtube.com/watch?v=zWhVc7YO4Jg
      Tacy nieszczęśnicy Lesio Jażdżewski nigdy o powyższym nie powiedzą, bo biorą forsę od Niemców i od twórców państwa okrągłego stołu.

     • eddiepolo

      Uciekasz od tematu jak PiS od swoich śmierdzących SKOK-ów – żałosne.

     • Sauelios

      Ty uciekasz. Sam piszesz rzeczy żałosne. Śmierdzące SKOK-i? WSI nieźle działają, żeby przerzucić swoje przestępstwa na innych.

     • eddiepolo

      Będę się modlił za twoje zdrowie. W szczególności psychiczne.

     • Sauelios

      I bardzo dobrze.